Tervislik toit Tartus pole ka väljas süües kättesaamatu

Jah, see on tõsi. Tervislik toit Tartus, meie romantilises ja nooruslikus ülikoolilinnas, kus näiteks kullerfirmade tellimustes domineerivad pigem tänavatoidu pärlid ja pubikultuurist tuttavate rasvaste roogade “paremik”, on teema, millele tuleb täiesti eraldi tähelepanu pöörata.

Üks keskmine lõuna kohvikus, mis piisavalt samme tehes päevast kaloraaži kuidagi tasakaalust ei nihuta, võib makro-näitajate poolest siiski tugevalt rasva või süsivesikute poole kaldu olla, ning meie keha igapäevase valkude ja kiudainete vajaduse hoopis defitsiiti jätta. Asi, milles paljud tervisliku toidu evangelistid ühel nõul on, on aga just tasakaalustatud toitumise põhimõte. V Café pole mõistagi mingi dieet-toitude koht, sest ahvatlevate käsitöötortide, küpsetiste ja maailmaköögi maitserikaste roogadega üllatav menüü annab loomulikult võimalusi igakülgseks liialdamiseks. Kuid nagu usub V Café meeskond ise: Parim kohvik Tartus on see, mille menüüst leiad lisaks ahvatlevatele maiustustele võimalusi tasakaalustatud ja maitsvaks lõunaks.

“Oleme juba üle viie aasta teadnud, et V Café on see kohvik Tartus, mis pakub parimaid torte, kringleid ja teisi käsitöökooke, aga viimasel ajal oleme oma ambitsiooniks seadnud ka selle, et tervislik toit Tartus meie nimega seostuda võiks. Oleme lisaks kohaliku ja kvaliteetse tooraine kasutamisele pööranud tähelepanu ka koostisele, et meie menüü liialt õli ja rasvarikaste toitude poole ei kalduks. Lisaks pingutame, et meie juures oleks saadaval ka laktoosi- ja gluteenivabu valikuid, ja seda loomulikult ilma maitseelamustes järeleandmisi tegemata,” kinnitab ka V Café turundusjuht Jaanika Prangel, lisades et tervislik toit väljas süües pole tartlastele enam kindlasti kättesaamatu.

tervislik toit